Vilniaus lopšelis-darželis
ES PROJEKTAS
ES PROJEKTAS
ELEKTRONINIS DIENYNAS
ELEKTRONINIS DIENYNAS
Vaiko registracija
Vaiko registracija
Apklausos

Koks Jums svarbiausias kriterijus renkantis vaikų darželį?

Apklausos rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...
Galerija
Lopšelio-darželio rėmimas
KORONA STOP
KORONA STOP

26119 Gerbiami mūsų bendruomenės nariai! Balandžio mėnesį aktyvuojasi e r k ė s, todėl ypač svarbu atlikti periodinę darželio kiemo aikštelių dezinfekciją. Šiais metais ją atliksime eilės tvarka iki gegužės 1 d.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad pats veiksmingiausias patarimas yra sukišti kelnes į kojines, kad neliktų nuogo kūno – taip erkės neturi galimybių įsisiurbti.

Kiti patarimai darželio darbuotojams/tėveliams:
* Grįžus iš pasivaikščiojimo apžiūrėkite vaikų kūnus, gerai patikrinkite, ar nėra erkių. Erkės mėgsta įsisiurbti į švelnesnės odos vietas, todėl kol jos atranda tinkama vietą, gali praeiti net valanda.
* Venkite aukštos žolės. Aktyvi erkė aukos dažniausiai tyko ant žolės stiebelio (apie 10-20 cm. aukščiau nuo žemės paviršiaus). Kitą savaitę pjausime darželio teritorijoje veją.
Ką daryti, jei erkė vis dėlto įsisiurbė:
* Pastebėjus įsisiurbusią erkę, reikia kuo skubiau ją ištraukti, nenaudojant jokių aliejų ar tepalų. Pincetu sučiupkite erkę kuo arčiau odos, už galvutės, nespausdami pilvelio. Traukdami pincetu erkės nesukiokite į visas puses, o traukite atgal staigiu judesiu (geriau tai atliks medicinos darbuotojas).
* Po procedūros įkandimo vietą būtinai dezinfekuokite.
Kokių kvapų nemėgsta erkės?
Pasidaryti erkes atbaidančių priemonių galima ir patiems tėveliams namie – tereikia žinoti, kokių kvapų jos nemėgsta labiausiai:
* Arbatmedžio aliejaus kvapo nemėgsta ne tik uodai, bet ir erkės. Išbandykite: 10 eterinio arbatmedžių aliejaus lašų sumaišykite su 50 ml. vandens ir supilkite į purškiamą flakoną. Gerai suplakite ir apipurkškite atviras kūno vietas bei drabužius.
* Padeda ir actas. Į butelį įpilkite 1 dalį acto, 1 dalį vandens, į lašinkite 10 lašų eterinio eukaliptų ar pipirmėčių aliejaus. Apsipurkškite tokiu mišiniu kas kelias valandas.
* Erkės negali pakęsti česnakų kvapo, todėl galite šį produktą drąsiai traukti į savo valgiaraštį arba patepti atviras kūno vietas česnakų sultimis (įsitikinkite, kad oda nėra jautri).
* Ajurvedos medicinoje neretai naudojamas nimbamedžio aliejus – jis taip pat apsaugo nuo erkių. Sumaišykite 5-10 jo lašų su puodeliu vandens ir ištepkite atviras kūno vietas. Nedideliame buteliuke sumaišykite 4 šaukštus migdolų aliejaus ir 10 eterinio snapučių aliejaus lašų. Gerai suplakite ir turėsite puikią apsaugą nuo pavojingųjų erkių. Snapučių eterinį aliejų galite pakeisti levandų arba sumaišyti abu aliejus. Tuomet lašinkite kiekvieno po 5 lašus.
* Sumaišykite 1 puodelį vandens, ½ puodelio obuolių acto, įlašinkite 6-10 eterinio snapučių arba levandų aliejaus lašų. Gautu skysčiu tepkite atviras kūno vietas.
* Erkės taip pat labai nemėgsta ir citrusinių vaisių kvapo. Užvirinkite 2 puodelius vandens ir supjaustykite 2 pasirinktus citrusinius vaisius: citrinas, žaliąsias citrinas, apelsinus ar greipfrutus. Tiesa, geriau rinktis žaliąsias arba geltonąsias citrinas, nes jų kvapas yra aitresnis. Pavirinkite citrusinius vaisius apie valandą ir, praėjus nurodytam laikui, išgriebkite, o nuovirą perkoškite bei supilkite į butelį. Galite naudoti visai šeimai, gyvūnams, pievelei.
SVARBU! Jei pirmą kartą naudosite priemones su eteriniais aliejais, pastebėkite savo kūno reakcijas – ar neatsirado perštėjimas, paraudimas, patinimas, gerklės kutenimas, sloga, akių ašarojimas ir pan. Jei atsirado bent vienas iš nurodytų simptomų, priemonės nenaudokite.