Vilniaus lopšelis-darželis
ES PROJEKTAS
ES PROJEKTAS
ELEKTRONINIS DIENYNAS
ELEKTRONINIS DIENYNAS
Vaiko registracija
Vaiko registracija
Apklausos

Koks Jums svarbiausias kriterijus renkantis vaikų darželį?

Apklausos rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...
Galerija
Lopšelio-darželio rėmimas
KORONA STOP
KORONA STOP
vosklitsatelnyy-znak-animatsionnaya-kartinka-0014Gerbiami tėveliai, kolegos, partneriai, pranešu, kad buvo atnaujintas įsimintinų dienų kalendorius ir pakeistos vaikystę įprasminančios datos. Nuo šiol Lietuvoje Vaiko diena yra minima trečiąjį gegužės penktadienį, šiais metais tai bus gegužės 17 d. Minėsime būtent šią dieną darželyje ir šeimose.

Gegužės mėnuo jau yra paskelbtas šeimos mėnesiu, pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiame Mamos dieną, o pirmąjį birželio sekmadienį – Tėvo dieną. Tad tikrai simboliška tarp šių dviejų svarbių datų paminėti ir Vaiko dieną 🥰
Taip pat į atmintinų dienų kalendorių buvo įtraukta dar viena vaikystei skirta data – lapkričio 20-oji. Būtent šią dieną 1959 m. buvo priimta Jungtinių tautų vaiko teisių deklaracija, o 1989 m. patvirtinta Jungtinių tautų vaiko teisių konvencija. Šią konvenciją Lietuva ratifikavo 1995 m. Tai yra svarbiausias tarptautinis vaiko teisių srities dokumentas, apimantis visus vaiko gyvenimo aspektus, teises bei atsakomybes, kurias turi visi pasaulio vaikai.
Iki šiol Lietuvoje minėta birželio 1-oji – Vaikų gynimo diena – yra išbraukta iš atmintinų dienų kalendoriaus ir neturėtų būti minima.