Vilniaus lopšelis-darželis
ES PROJEKTAS
ES PROJEKTAS
Lopšelio-darželio rėmimas
Galerija
Apklausos

Koks Jums svarbiausias kriterijus renkantis vaikų darželį?

Apklausos rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

%d1%8d%d1%81

Š. m. rugsėjo 22 d. pradėjome pedagogų mokymus pagal ES struktūrinių fondų ir LR finansuojamą projektą „Ugdymo kokybės gerinimas virtualių aplinkų ir ugdymo priemonių pagalba“. Šiame projekte dalyvaujame nuo 2019 m. gruodžio mėnesio kaip projekto vykdytojo Vilniaus „Atžalyno“ mokyklos-darželio partneris. Kartu su mumis projekte dalyvauja dar trys švietimo institucijos iš Vilniaus m., Vilniaus ir Vilkaviškio rajonų (kiti partneriai). Projekto metu planuojama įdiegti inovatyvią virtualią ugdymo aplinką, vykdyti su jos naudojimu susijusių pedagogų kompetencijų stiprinimą, siekiant sukurti ugdymo priemonių, užduočių, bendravimo ir vertinimo priemonių sistemą, kurioje būtų ugdomos visos 18 vaikų ugdymosi sritys.

Virtualios ugdymo aplinkos diegimą sudaro trys etapai:

  1. Virtualios ugdymo sistemos techninio sprendimo sukūrimas – įrangos įsigijimas, programavimo, įdiegimo švietimo įstaigose ir vartotojų apmokymo darbai.
  2. Pedagogų mokymai efektyviai ir inovatyviai naudoti virtualių mokymo priemonių ir metodikų resursus, patiems kurti, adaptuoti, taikyti virtualias ugdymo priemones ikimokyklinio amžiaus vaikų konkrečių ugdymo programose numatytų gebėjimų ugdymui.
  3. Įdarbinti mokytojus virtualių ugdymo priemonių kūrimui, adaptavimui ir taikymui, naudojantis sukurta virtualia ugdymo aplinka. Ugdymo priemonių kūrimo metu, mokytojus konsultuos švietimo ir IKT ekspertai, bei virtualią ugdymo aplinką įsidiegusios konsultuojančios mokyklos mokytojai.

Projekto vykdymas  2019-12-02 / 2021-12-02.

Atlikus alternatyvų analizę buvo parengta techninė užduotis virtualios aplinkos diegimo pirkimui ir darželis jau įsigijo: stacionarų kompiuterį su monitoriumi ir OS – 1 vnt., planšetinius kompiuterius SAMSUNG GALAXY Tab A 10.1 T515 – 10 vnt., vaizdo kamerą RICOH THETA SC2 – 1 vnt., trikojį Miggo MW SP SLR BL 80 Splat Flexi – 1 vnt. Bendra suma: 4172,55 Eur.

Projekto įgyvendinimas suteiks galimybę aktyviems Vilniaus, Vilniaus r.  švietimo įstaigų mokytojams realizuoti savo saviraiškos poreikį, tobulėti bendradarbiaujant, diegti naujausias ugdymo metodikas, kurias padės įsisavinti virtualių aplinkų kūrimo ir diegimo srityje patirtį turintys konsultantai. Projekto metu mokytojai, su konsultantų pagalba, sukurtoje virtualioje ugdymo aplinkoje patalpins 35 virtualius ugdymo priemonių komplektus. Projekto metu bus apmokyti ir motyvuoti 30 mokytojų iš 5 švietimo įstaigų. Galimybė vykdyti projektą suteiktų didžiulį motyvacinį impulsą projekto dalyviams, įstaigų bendruomenėms, kurioms tai būtų šansas profesinei ir asmeninei savirealizacijai, tobulėjimui ir suteiktų didžiulį impulsą ikimokyklinio ugdymo veiklos tobulinimui. Projekto pagalba bus tobulinamas ikimokyklinio ugdymo programų turinys, siekiant kokybiško ugdymo ir šiuolaikiškos ugdymosi aplinkos, didinamas vaikų įsitraukimas į veiklas, motyvacija, pasitikėjimas, aktyvumas, bei gerinamas vaikų pasirengimas mokyklai.